Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu dla dwóch regionów kraju. To Podkarpacie i Małopolska. Miejscami może spaść nawet 15-20 cm białego puchu.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla czterech powiatów województwa małopolskiego (limanowskiego, Nowego Sącza i nowosądeckiego, gorlickiego) i sześciu powiatów województwa podkarpackiego (jasieńskiego, Krosna i powiatu krośnieńskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego).

W nocy śnieg padał w okolicach Nowego Sącza oraz w południowej części Podkarpacia.

Jak donosi reporter RMF FM,o poranku najwięcej śniegu leżało w okolicach Krosna. Od wczesnych godzin na drogach pracowały pługopiaskarki.


Biało zrobiło się w Zakopanem. W mieście spadło kilka centymetrów śniegu. Główne drogi - takie jak zakopianka- są czarne i pokryte cienką warstwą rozjeżdżonego śniegu, ale na bocznych drogach jeździ się już po białej nawierzchni. Wysoko w górach - biało.


W innych rejonach kraju padał marznący deszcz. Kierowcy muszą uważać, bo na drogach może być ślisko. 

Chłodno, ale bez mrozu

Na zachodzie, w centrum i na wschodzie kraju termometry wskazywać dziś będą od 0 do około 2 st. Najcieplej na Pomorzu - nawet 5 st.


W środę chłodniej, ale więcej słońca

W środę w całym kraju więcej słońca, jednak będzie chłodniej. Jak wynika z prognozy zagrożeń IMGW -  w województwie zachodniopomorskim słonecznie, jednak może wystąpić silny wiatr.

W całym kraju prawdopodobnie bez opadów, jednak - szczególnie rano - miejscowo mogą wystąpić oblodzenia.

Na wschodzie i południu temperatury spadną do -2 st., w centrum utrzymywać się będą w okolicy 0. Najcieplej na zachodzie i północy, gdzie słupki rtęci wzrosną do około 3 st. Celsjusza.


(m)