Stołeczni policjanci zatrzymali 39-latka podejrzewanego o gwałt na kobiecie, która szukała pracy jako modelka. Okazała się, że mężczyzna był już skazany za podobne przestępstwo. Sąd aresztował Sławomira Z. na trzy miesiące. Policja szuka innych potencjalnych ofiar.

Jak poinformowała w poniedziałek asp. Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze z Ursynowa odebrali zgłoszenie o gwałcie. Młoda kobieta relacjonowała, że zamieściła w internecie ogłoszenie, że poszukuje pracy jako modelka. Wtedy skontaktował się z nią mężczyzna, który obiecał jej pomóc. Kiedy doszło do spotkania, nieznajomy zgwałcił dziewczynę.

Funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym doszło do zdarzenia. Okazało się, że mieszkanie to jest wynajmowane przez Sławomira Z., który miesiąc temu miał stawić się do zakładu karnego, aby odbyć karę 4,5 roku pozbawienia wolności za zgwałcenie - powiedziała Jurkiewicz.

Mieszkanie było pod obserwacją przez kilkadziesiąt godzin. Ostatecznie w czwartek policjanci zdecydowali się na wejście siłowe. W środku zastali Sławomira Z., który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany, w mieszkaniu zabezpieczono też komputery, płyty CD i inne przedmioty.

Prokurator postawił mężczyźnie zarzuty za zgwałcenie, a w sobotę sąd aresztował 39-latka. Sławomirowi Z. grozi do 12 lat więzienia.

Zdaniem policji niewykluczone, że ofiar mężczyzny może być więcej. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że mógł on dopuścić się podobnych przestępstw wobec innych kobiet, które poszukiwały pracy przez internet. Policja prosi o kontakt w tej sprawie z funkcjonariuszami z Mokotowa. Czekają oni na informacje pod numerem telefonu (22) 603-13-04 lub e-mailem: nurkiewiczp@policja.waw.pl.