Nie 20 jak podawano wcześniej, ale 10 osób zostało rannych w wypadku w miejscowości Wywła w Świętokrzyskiem. Autobus kursowy zderzył się tam z ciężarówką. Cztery osoby trafiły do szpitali. Pozostałym pomoc została udzielona na miejscu.

Autobus jest dość zniszczony. Kierowcę wyniesiono na noszach. Był przytomny. Kierowcy tira nie mogli strażacy uwolnić - opowiadał w rozmowie z RMF FM pan Łukasz, który widział wypadek. 

NAWAŁNICE NAD POLSKĄ. ZDJĘCIA I FILMY

Z pierwszych informacji wynikało, że kilka osób mogło mieć poważne obrażenia. Na szczęście - jak usłyszeliśmy - nikt nie jest w stanie zagrażającym życiu.

Do wypadku doszło z nieustalonych na razie przyczyn. Trasa gminna jest zablokowana. Autobus kursowy Dąbrowa Górnicza - Raszków zderzył się z ciężarówką. Kierowcy obu pojazdów oraz pasażer autokaru trafili do szpitali - informowała policja. 

Później okazało się, że 23-letni kierowca ciężarówki, został zakleszczony w kabinie samochodu. Strażacy musieli go uwalniać przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Kielcach.

30-letni mężczyzna kierujący autokarem ze złamaną nogą trafił do szpitala we Włoszczowej. Dwoma rannymi pasażerami z autobusu zajmują się lekarze w szpitalu w Jędrzejowie. Pozostałym sześciu podróżnym udzielono pomocy medycznej na miejscu wypadku. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ug)