Tragedia w miejscowości Zołcza-Ugory w gminie Pacanów w województwie świętokrzyskim. Trzech mężczyzn zatruło się w przepompowni ścieków.

Pracownicy zakładu komunalnego z gminy Solec mieli przeprowadzić prace konserwacyjne w przepompowni. Kiedy jeden z nich nie wychodził przez dłuższą chwilę z pomieszczenia, gdzie umieszczono pompy, jego kolega poszedł sprawdzić, co się stało. Kiedy i on nie wychodził, trzecia osoba, która znajdowała się na zewnątrz, powiadomiła gminę. Na miejsce skierowano strażaka OSP, który miał sprawdzić, co się stało. Ratownik także nie wychodził z przepompowni. Wezwani na miejsce strażacy PSP oraz OSP wydobyli z pomieszczeń trzech nieprzytomnych mężczyzn - relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski.

Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Krakowie, Busku-Zdroju i Staszowie. Kilkanaście minut temu otrzymaliśmy informację że najstarszy z mężczyzn, 51-latek, pracownik zakładu zmarł. Życiu dwóch pozostałych, 40-latka oraz 39-letniego strażaka, obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo - dodał policjant.

Początkowo podejrzewano, że mężczyźni mogli zatruć się chlorem. Ostatnie ustalenia wskazują, że to siarkowodór - gaz, który wytwarza się w tego typu instalacjach w przepompowniach ścieków - wyjaśniał Piwowarski.

Na miejscu pracują prokurator i policyjni technicy. O wypadku powiadomiono też sanepid i inspekcję pracy.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.