Kto pozostanie w rządzie, a kto z niego odejdzie, co z protestami wyborczymi i jakie będą dalsze losy szefa NIK? - z tymi pytaniami wchodzimy w kolejny tydzień.

Na ostateczne sformowanie nowego rządu poczekamy z pewnością dłużej niż do końca tygodnia, ale do czwartku możemy poznać szczegóły obsady niektórych resortów. 

W sprawie szefa NIK Mariana Banasia może się pojawić raport CBA oceniający jego odpowiedź na zarzuty. Biuro nie jest jednak związane terminami, a wydarzenia mogą w tej sprawie równie dobrze pogalopować, jak utknąć na czas nieokreślony. Przypomnijmy, że o Marianie Banasiu zrobiło się bardzo głośno we wrześniu, gdy "Superwizjer" TVN ujawnił w reportażu m.in. wątpliwości dot. oświadczeń majątkowych byłego ministra finansów i byłego szefa Krajowej Administracji Skarbowej, a obecnie szefa Najwyższej Izby Kontroli, a także jego powiązania z krakowskimi sutenerami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: MF o byłych współpracownikach Banasia: Takie przypadki zdarzają się w każdej organizacji

Początek tygodnia może przynieść doniesienia o stanie zdrowia rowerzystki, potrąconej przez byłego polityka Artura Zawiszę. Jechał samochodem, mimo że kilka lat temu stracił prawo jazdy. Wieczorem tuż po wypadku były poseł został zatrzymany za kierownicą ponownie. TUTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>

Na pewno w środę odbędą się w Sądzie Najwyższym pierwsze rozprawy ws. protestów wyborczych PiS. To z pewnością będzie wskazówka, jakie są szanse na częściową powtórkę wyborów do Senatu.

Opracowanie: