Ciąg dalszy dyskusji na temat ustawy dyscyplinującej sędziów i wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Te wydarzenia mogą zdominować nadchodzący tydzień w polityce - przewiduje dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz.

W połowie tygodnia posłowie zajmą się ustawą dyscyplinującą sędziów, którą w piątek odrzucił Senat. Wszystko wskazuje na to, że posłowie PiS-u - którzy w Sejmie mają bezsprzeczną większość - to senackie weto obalą i kontrowersyjna ustawa trafi na biurko Andrzeja Dudy. Wszystko będzie w rękach pana prezydenta - komentował po piątkowym głosowaniu marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Senat odrzucił ustawę dyscyplinującą sędziów   

Sejm może bezwzględną większością głosów odrzucić uchwałę Senatu o odrzuceniu ustawy w całości - i przedłożyć ją do podpisu prezydentowi. W przeciwnym razie nowelizacja upadnie

Wybory w Platformie Obywatelskiej

Kolejne ważne wydarzenie czeka nas w sobotę. Na ten dzień zaplanowano wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Kandydatami są Joanna Mucha, Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bogdan Zdrojewski i Bartłomiej Sienkiewicz. W piątek z wyścigu o stanowisko przewodniczącego PO wycofał się Bartosz Arłukowicz. Jak poinformował, zamierza wspierać Małgorzatę Kidawę-Błońską, która jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Ewentualna druga tura wyborów przewodniczącego PO zaplanowana jest na 8 lutego. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bartosz Arłukowicz o wygranej PiS w wyborach do PE: Szacun (...). Następnym razem przegrają 

W nadchodzącym tygodniu Warszawa i Kraków będą już na pewno przygotowywać się do wizyty w Polsce prezydenta Francji. Emmanuel Macron odwiedzi nasz kraj za dwa tygodnie - trzeciego lutego. 

Opracowanie: