Na drodze krajowej nr 9 w Tarnobrzegu na Podkarpaciu Zamknięto most na Wiśle. Przed południem samochód ciężarowy uszkodził konstrukcję przeprawy. Policja wytyczyła objazdy.

Uszkodzenia mostu są na tyle duże, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o jego zamknięciu. Obecnie nie można ocenić, ile potrwa utrudnienie. Dopiero zlecona ekspertyza pokaże nam rzeczywisty zakres uszkodzeń oraz da odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest puszczenie ruchu po moście dla pojazdów do 3,5 ton - wyjaśniła Joanna Rarus rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Policja przygotowała objazdy: osoby jadące od strony Opatowa kierowane są na drogę krajową nr 77 na Sandomierz, następnie na Tarnobrzeg i do DK9. Natomiast kierowcy jadący od strony Staszowa, Połańca i Osieka kierowani są krajową "79" na Sandomierz, następnie Tarnobrzeg i do DK9. Z kolei jadący od strony Rzeszowa kierowani są na Tarnobrzeg i następnie na Sandomierz.

Przed południem 60-letni kierowca samochodu ciężarowego, przejeżdżając przez most na tarnobrzeskim osiedlu Nagnajów, zahaczył kabiną auta o barierki. Nagle pękła opona, a ciężarówka uderzyła w przęsło mostu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.