Z powodu wykrycia w Bałtyku bakterii coli sanepid zakazał kąpieli na plażach w Darłowie i częściowo w Międzyzdrojach. Niebezpieczna dla plażowiczów jest także woda morska w Gąskach.

W Darłowie zakaz obejmuje zarówno plażę wschodnią, jak i zachodnią - poinformowała Irena Gil z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sławnie . Czerwone flagi mają tam wisieć aż do odwołania. W niedzielę zostaną pobrane kolejne próbki.

W Międzyzdrojach zakaz obowiązuje na odcinku od wejścia "F" na plażę w kierunku zachodnim - aż do miejscowości Lubiewo. W pobranych w tym rejonie próbkach wody stwierdzono bakterie grupy coli w ilości przekraczającej normy - poinformowała Anna Banasiak ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim.

W niedzielę rano kamieński inspektorat sanitarny pobierze próbki ze wszystkich nadmorskich kąpielisk na odcinku od Lubiewa do Łukęcina. Wyniki badań wody będą znane po południu.

Zakaz kąpieli obowiązuje już w województwie zachodniopomorskim na wysokości plaż Uznam i Warszów w Świnoujściu. Także tam powodem jest zanieczyszczenie wody bakteriami z grupy coli.