W niedzielę rano funkcjonariusze wznowili przeszukania ogródków działkowych w Sopocie ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Na działce jednego z kolegów dziewczyna grillowała ze znajomymi przez wyjściem do sopockiego klubu. Po opuszczeniu dyskoteki maturzystka zaginęła.

Funkcjonariusze szukają śladów na działce należącej do rodziny jednego ze znajomych Iwony Wieczorek. Do dyspozycji mają drona, georadar i koparkę. Przeszukania będą prowadzone także w poniedziałek.

Policjanci od czterech dni sprawdzają praktycznie każdy centymetr działki przy ul. Reja, na której przebywała przed zaginięciem Iwona Wieczorek. Dziesięć lat temu maturzystka wraz ze znajomymi była na grillu w ogródku działkowym. Po grillowaniu towarzystwo poszło do sopockiego klubu.

W nocy dziewczyna pokłóciła się ze znajomymi i wyszła z dyskoteki w Krzywym Domku. Do domu nigdy nie dotarła.

W piątek w oczku wodnym na działkach funkcjonariusze znaleźli kawałek materiału mogący być fragmentem bielizny. Materiał jest bardzo złym stanie i zostanie poddany dodatkowym badaniom. Nie wiadomo, czy znaleziony fragment materiału ma jakikolwiek związek ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek.

Od zaginięcia 19-latki minęło prawie dziesięć lat. Na terenie, który był w ostatnich dniach przeszukiwany, byli już policjanci, choć działka nie była wcześniej tak dokładnie sprawdzana.

Prokuratura Krajowa i policja nie komentują wyników poszukiwań.

Zagadkowe zaginięcie 19-latki

Iwona Wieczorek zaginęła latem 2010 roku. 19-letnia dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy do domu nie dotarła.

Sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek prowadzi tzw. Archiwum X, działające w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Przeszukania z ostatnich dni w Sopocie, to kolejne miejsca sprawdzane przez policję w ciągu ostatnich lat. Funkcjonariusze szukali śladów po maturzystce m.in. w sopockich lasach, parku Reagana w Gdańsku i ogródkach działkowych w Brzeźnie.

Przez 10 lat poszukiwań nie udało się trafić na jakikolwiek ślad po dziewczynie.