Środa Popielcowa to w Kościele katolickim rozpoczęcie Wielkiego Postu, czyli czasu pokuty i refleksji. To także czas nawrócenia. Zwyczaj posypywania głów popiołem pochodzi z VII wieku. Obowiązkowym w całym Kościele ustanowił go papież Urban II w IX wieku. W tym roku Środa Popielcowa wypada razem z Walentynkami. "W tym dniu obowiązuje nas post jakościowy jak i ilościowy, powinniśmy się powstrzymać od imprez" - mówi w rozmowie z RMF FM ojciec Jan Maria Szewek."Straszne rekolekcje" w sieci. Zaprasza o. Adam Szustak

Od Środy Popielcowej na portalu Stacja7 ruszają "Straszne rekolekcje" z udziałem o. Adama Szustaka.

To kontynuacja głośnych rekolekcji wielkopostnych publikowanych w internecie w zeszłym roku. Ojciec Adam Szustak przedstawiał wtedy użytkownikom wizje opisane w Apokalipsie św. Jana i tłumaczył, jak możemy je odczytywać. [WIĘCEJ>>>]

Tegoroczna nowa seria bazuje na wielkich proroctwach Starego Testamentu. Ojciec Adam Szustak będzie zachęcał do codziennego wspólnego czytania Biblii. Będzie mowa między innymi o królu Nabuchodonozorze, uczcie Balthasara, Izajaszu i upadku pierwszych ludzi.

"Straszne rekolekcje 2" można oglądać codziennie wieczorem na Stacji7, od Środy Popielcowej z wyjątkiem sobót i niedziel.

***

Mieliśmy dla Was książki "Wilki dwa. W obronie stada" Adama Szustaka i Roberta "Litza" Friedrich. To zapis adwentowych rekolekcji internetowych, uzupełniony o niepublikowane fragmenty rozmów oraz o odpowiedzi na pytania zadawane przez internautów. M.in. jakie są największe zagrożenia dla rodziny? Jak ją budować? I jak przezwyciężać kryzysy?

Książki otrzymało 5 osób, które pierwsze wysłały do nas po godz. 12 mail na adres fakty@rmf.fm i poprawnie odpowiedziały na pytanie: z jakiego zakonu jest o. Adam. (Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo)

(MKam)