Jest prokuratorski wniosek o psychiatryczną obserwację mężczyzny, który w Chorzowie tydzień temu zastrzelił na strzelnicy instruktora. W najbliższych dniach wniosek trafi do sądu. Mężczyzna jest teraz w tymczasowym areszcie.

Obserwacja psychiatryczna jest konieczna, bo krótkie badanie, które już przeprowadzono, to za mało, żeby odpowiedzieć na pytanie, czy mężczyzna jest poczytalny. Dlatego biegli napisali w opinii, że konieczna jest dłuższa, co najmniej czterotygodniowa, obserwacja. Decyzję gdzie i kiedy zostanie przeprowadzona, na wniosek prokuratury z Chorzowa, podejmie Sąd Okręgowy w Katowicach.

Na razie prokuratura nie wypowiada się w sprawie wątku mówiącego o tym, że 25-latek chciał strzelać do ludzi w markecie. Prokurator potwierdził jednak, że oprócz zrabowanych na strzelnicy kilku sztuk broni, napastnik miał jeszcze przyniesiony ze sobą pas na naboje i szturmową kamizelkę.

Do dramatu doszło w ubiegłym tygodniu w środę. Mężczyzna najpierw przebywał kilka godzin na strzelnicy, a potem zastrzelił instruktora. Kiedy wychodził, doszło do wymiany ognia między nim, a szefem strzelnicy. Niedługo potem, bez walki, napastnik poddał się wezwanym na miejsce policjantom.

(mpw)