RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zabił i uciekł z miejsca wypadku

Publikacja: Niedziela, 11 lipca (13:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policjanci zatrzymali 26-latka, który jadąc samochodem po pijanemu wjechał w parę rowerzystów. W wypadku zginął 53-letni mieszkaniec Zelowa. Jego żona z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło przy ul. Sienkiewicza w Zelowie. Kierowca podczas wyprzedzania wjechał w prawidłowo jadących rowerzystów. Nie udzielił im pomocy i odjechał z miejsca wypadku. Udało się go zatrzymać dzięki zeznaniom świadków. Kierowca samochodu miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Grozi mu do 12 lat więzienia. Jeżeli usłyszy wyrok - zgodnie z obowiązującą od lipca nowelizacją Kodeksu karnego - dożywotnio straci też prawo jazdy.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: