Sekcja zwłok ma pomóc w ustaleniu tożsamości i przyczyny śmierci kobiety, której ciało znaleziono w rzece Pilica w powiecie białobrzeskim. Ciało zauważyli w niedzielę wędkarze. Zwłoki wyłowili z wody strażacy.

Sekcja zwłok ma pomóc w ustaleniu tożsamości  i przyczyny śmierci kobiety, której ciało znaleziono w rzece Pilica w powiecie białobrzeskim. Ciało zauważyli w niedzielę wędkarze. Zwłoki wyłowili z wody strażacy.
Z Pilicy wyłowiono ciało kobiety. Zdj. ilustracyjne /Jakub Kaczmarczyk /PAP

Śledczy prowadzą działania w celu identyfikacji ciała i ustalenia przyczyn śmierci - poinformowała rzeczniczka prokuratury Małgorzata Chrabąszcz. Dziś ma być wykonana sekcja zwłok. Zdaniem Chrabąszcz nie wiadomo jednak, czy na podstawie jej wyników będzie można z całą pewnością stwierdzić tożsamość znalezionej kobiety. Prawdopodobnie będzie też konieczne przeprowadzenie badań DNA.

Rzeczniczka potwierdziła, że śledczy biorą pod uwagę, że jest to ciało zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach w grudniu ub. roku 53-letniej mieszkanki Radomia. Kobieta była poszukiwana przez rodzinę, znajomych, policję i wynajętego przez bliskich znanego detektywa. W styczniu policja prowadziła poszukiwania ciała kobiety także w Pilicy. Zostały one wstrzymane ze względu na warunki pogodowe.

(mal)