W trakcie spotkania Polska-Wybrzeże Kości Słoniowej "Litar" opluł i popchnął małżeństwo, które siedziało na drugiej trybunie, zajmowanej zwykle przez zagorzałych sympatyków Lecha. Zajście zostało utrwalone przez monitoring stadionowy. Nagranie było podstawą aktu oskarżenia.
W marcu br. Sąd Rejonowy skazał mężczyznę na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Nałożył na niego również trzyletni zakaz udziału w imprezach masowych. Dodatkowo Krzysztof M. musi stawiać się na policji w czasie krajowych meczów Lecha Poznań i reprezentacji Polski oraz zapłacić poszkodowanym 4000 zł zadośćuczynienia.
Rozpoznanie sądu pierwszej instancji było słuszne i nie ma wątpliwości, że doszło do występku chuligańskiego. Na nagraniu jest widoczny moment oplucia i jest widoczne naruszenie nietykalności cielesnej - powiedziała sędzia Anna Judejko uzasadniając dzisiejszą decyzję sądu.