Trudny, przedświąteczny poranek dla polskich kierowców. Na A2 w Łódzkiem doszło do śmiertelnego wypadku. Niebezpiecznie także na wielkopolskim odcinku tej autostrady, gdzie po kolizji są duże utrudnienia w ruchu. Ponad 6-kilometrowy korek utrzymuje się na wysokości węzła Wądroże Wielkie w stronę Wrocławia na dolnośląskim odcinku A4.

Do tragicznego wypadku na autostradzie A2 w Łódzkiem doszło miedzy Łowiczem a Skierniewicami - w okolicy Łyszkowic. Ciężarówka zderzyła się z autem osobowym. Kierowca samochodu po wypadku przeszedł na sąsiednią jezdnię i został śmiertelnie potrącony przez inną ciężarówkę. Autostrada była zablokowana w obu kierunkach.

Kierowcy musieli też uważać na A2 w Wielkopolsce. Po kolizji między Nowym Tomyślem a węzłem Buk zablokowany był prawy pas w kierunku Poznania.

Ponad 6-kilometrowy korek utrzymuje się na wysokości węzła Wądroże Wielkie w stronę Wrocławia na dolnośląskim odcinku A4. W 2-kilometrowym korku stoją też kierowcy między węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie. Utrudnienia na trasie w kierunku Wrocławia to efekt wzmożonego ruchu związanego z powrotami na święta. 

Wcześnie rano korek-gigant utworzył się na dolnośląskim odcinku A4 przed węzłem Krzywa. Był tam 10-kilometrowy zator. Na trasie za Bolesławcem w kierunku Wrocławia zderzyły się 2 samochody. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.