Uwaga na oszustów oferujących pomoc prawną w związku z wypadkiem autokaru w Romanowie pod Częstochową. Nieznane osoby namawiają rodziców do starania się za ich pośrednictwem o odszkodowanie. Powołują się przy tym na stosowną umowę ze szkołą.

Oficjalnie wiadomo o co najmniej dwóch takich ofertach, bo ci rodzice poprosili o wyjaśnienia dyrektorkę szkoły. Ale takich przypadków mogło być więcej.

Oszuści dzwonili do rodziców dzieci, które jechały autokarem, podawali się za pracowników kancelarii prawnej i proponowali pomoc w zdobyciu odszkodowania za wypadek. Mówili też, że w tej sprawie szkoła podpisała umowę z tą kancelarią.

Dyrekcja szkoły kategorycznie twierdzi, że z nikim żadnej umowy dotyczącej odszkodowań nie podpisywała. Przeciwnie - wycieczka była ubezpieczona i spotkanie z przedstawicielem ubezpieczyciela w szkole już było.

Do wypadku doszło w czwartek po południu. Do szpitali trafiło 49 osób, które były w autobusie. Dwie z nich pozostają jeszcze w placówkach w Krakowie i Myszkowie - to jeden z uczniów i kierowca.

W najbliższym tygodni prokuratura chce przesłuchać kierowcę. Lekarze zdecydują, kiedy będzie to możliwe.

Jedna z wersji śledztwa zakłada, że autokar mógł jechać zbyt szybko.

(mpw)