Policjanci z warszawskiego Ursynowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przywłaszczyli sobie sprzęt fotograficzny i filmowy o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Marcin K. i Arkadiusz S. mogą trafić do więzienia na 8 lat.


Dwaj oszuści - 32- i 23-latek podawali się za pełnomocników różnych firm i podpisywali umowy na wypożyczenie sprzętu filmowego i fotograficznego. Nie wywiązywali się jednak ze swoich zobowiązań i znikali z aparatami i kamerami. Usłyszeli zarzuty w czterech takich sprawach. Nie można jednak wykluczyć, że w podobny sposób oszukali dużo więcej osób na terenie całego kraju.

Marcina K. i Arkadiusza S. udało się namierzyć po zgłoszeniu od właściciela jednej z warszawskich wypożyczalni. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że dwa dni wcześniej wypożyczył sprzęt fotograficzny wart blisko 20 tys. złotych, z którym później zniknął jego klient. Funkcjonariusze doszli do wniosku, że oszust, który odbierał sprzęt z wypożyczalni, może wkrótce pojawić się w podobnym punkcie. Ich podejrzenia się potwierdziły. Udało się zatrzymać obu oszustów i odnaleźć skradziony sprzęt ukryty w samochodzie.

Marcin K. i Arkadiusz S. trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli w prokuraturze po cztery zarzuty. Grozi im kara do 8 lat więzienia.