​Do normy wrócił już ruch pociągów na trasie Kielce-Kraków. Ewakuowani mieszkańcy Gniewięcina w pobliżu Sędziszowa w Świętokrzyskiem także mogą wrócić do domów. Służby ratunkowe zatamowały wyciek fosforu z pociągu towarowego i uszczelnili skład, w którym była przewożona substancja. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od Was na Gorącą Linię RMF FM.

Zagrożenia nie ma, czekamy na usunięcie usterki przez właściciela taboru - tłumaczy Mirosław Siemieniec z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Z pobliskich zabudowań ewakuowano trzynaście osób. Miejsce postoju pociągu zabezpieczają: policja i dziesięć zastępów straży pożarnej.

Strażacy sprawdzają pociąg towarowy, który wiózł fosfor. Maszynista zaalarmował, że z jednego z wagonów wydobywa się dym. Pluton rozpoznania chemicznego sprawdza, jakie było źródło dymu.

Jak poinformował nas mł. bryg. Tomasz Gil z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, na miejscu działa Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(łł)