47-letnia mieszkanka Warszawy trafiła do szpitala po wybuchu butli na jednym z jachtów w Giżycku na Mazurach. W ten weekend sporo pracy mieli też ratownicy MOPR.

47-letnia mieszkanka Warszawy trafiła do szpitala po wybuchu butli na jednym z jachtów w Giżycku na Mazurach. W ten weekend sporo pracy mieli też ratownicy MOPR.
Zdj. ilustracyjne /Archiwum RMF FM

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w porcie Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku. Kobieta i jej 51-letni mąż wynajęli jacht, którym chcieli popływać po Mazurach. W trakcie odkręcania 11-kilogramowej butli z gazem doszło do wybuchu.

47-latka trafiła do szpitala, jej życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Jej mąż został poobijany, ale nie wymagał hospitalizacji. Policjanci sprawdzą, dlaczego doszło do wybuchu: czy była to wina małżeństwa, czy może źle przygotowanej butli.

Przez ostatni weekend sporo pracy mieli ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W niedzielę wiał silny wiatr i sporo było interwencji do jachtów, które wpadły na mieliznę albo w trzciny. Na jeziorze Bocznym doszło do groźnej sytuacji. W jacht, który chciał przybić do dzikiej bindugi, uderzyła inna żaglówka, której sternik prawdopodobnie nie widział, że nie ma miejsca. Dwóch młodych żeglarzy przewróciło się i doznało urazu głowy. W uderzonej łodzi była dziura w burcie - powiedział naszemu reporterowi Dariusz Luma z MOPR-u w Giżycku. Niestety, po uderzeniu prawdopodobny sprawca odpłynął.

Ratownicy wodni musieli też interweniować w sobotę nad ranem na jeziorze Mamry. Odbywały się tam 24-godzinne regaty DZ. Jeden z żeglarzy doznał ataku padaczki.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(mn)