Trzech chłopców - dwóch 12-latków i 8-latek - wpadło do wody, po tym jak załamał się pod nimi lód na stawie we Wrześni w Wielkopolsce. Chłopców uratowali strażacy i policjanci. Dzieci trafiły do szpitala. Ich życiu nic już nie zagraża.

Do zdarzenia doszło przy ul. Szosa Witkowska we Wrześni. Policjanci podczas patrolu w tamtej okolicy zauważyli trzy młode osoby chodzące po lodzie na Stawie Glinki - powiedział oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji we Wrześni sierż. szt. Adam Wojciński.

Policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz i wybiegli z niego, żeby zabrać chłopców z lodu, niestety załamał się pod nimi. Jeden z nich znajdował się około 8 metrów od brzegu - powiedział.

Na miejsce przyjechali inni policjanci, były też dwie osoby postronne. Mundurowi podjęli decyzję o wejściu do lodowatej wody. Trzymając się za ręce, stworzyli łańcuch życia - poinformował Wojciński. Dodał, że dużym utrudnieniem w dojściu do pierwszego chłopca był lód, który policjanci musieli rozbijać rękami. Dzięki temu udało się uratować 12-latka. Trafił do Szpitala Powiatowego we Wrześni.

Dwóch pozostałych chłopców znajdowało się prawie na środku zbiornika i trzymało się resztkami sił na powierzchni lodu. Policjanci cały czas z nimi rozmawiali i przekazywali im, jak mają się zachowywać, żeby nie schowali się pod lód. Po chwili do akcji ratowniczej przyłączyli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, którzy przy pomocy sań lodowych wyciągnęli pozostałych w wodzie chłopców w wieku 8 i 12 lat - zaznaczył. Jak dodał, "okazało się, że 12-latkowie są braćmi".

Wszyscy chłopcy po zdarzeniu zostali przetransportowani do szpitala. Według informacji policji, lekarz stwierdził duże wychłodzenie. Po sprawdzeniu temperatury okazało się, że mieli po 35 stopni. Ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża.