Wrocławska policja zatrzymała nożownika, który wczoraj ok. godziny 22 w szpitalu klinicznym przy ul. Chałubińskiego zaatakował pielęgniarkę.

Wrocławska policja zatrzymała nożownika, który wczoraj ok. godziny 22 w szpitalu klinicznym przy ul. Chałubińskiego zaatakował pielęgniarkę.
Zdjęcie ilustracyjne /RMF FM


Policjanci namierzyli tego mężczyznę na jednym z podwórek wrocławskiego śródmieścia. W tej chwili mężczyzna został doprowadzony do jednostki policji - mówił Dariusz Rajski z wrocławskiej policji. 

Napastnik to 17-letni Krystian B., mieszkaniec Strzegomia. Mężczyzna miał zadać pielęgniarce trzy ciosy nożem w okolice łopatek. Jak udało się ustalić reporterowi RMF FM, mężczyzna przebywał na oddziale w związku z problemami z krzepliwością krwi.

Do ataku doszło podczas obchodu. Kobieta ma przebitą opłucną, lekarze twierdzą, że po przejściu operacji życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. 

Diagnostyka trwa, być może będzie potrzebna tomografia komputerowa. W tej chwili pacjentka ma w pełni adekwatny monitoring - podkreślił kardiochirurg, profesor Marek Jasiński. 


Policja zakwalifikowała ten atak jako próbę zabójstwa. Zabezpieczono nóż i monitoring.

Na miejscu pracują policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej, technicy kryminalistyki.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.