Jutro odbędzie się pogrzeb narzeczonych, którzy zginęli w wypadku samochodowym dzień przed swoim ślubem. 26-letnia Martyna i 32-letni Bartosz zostaną pochowani w jednym grobie na cmentarzu w Niedźwiedziu koło Ostrzeszowa – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11 w kościele pw. Św. Anny w Niedźwiedziu koło Ostrzeszowa. To stamtąd pochodzi 26-letnia Martyna. 

Właśnie w swojej parafii 1 września dziewczyna miała wyjść za mąż za 32-letniego Bartosza, który pochodzi z oddalonego o 70 km Kotlina. To był drugi termin ich ślubu. Pierwszy odwołano ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Narzeczeni zginęli 31 sierpnia na DW 444 w Świecy. Wracali z sali weselnej, na której miało bawić się ponad 100 gości.

Ciężarówka uderzyła w bok auta, którym jechali narzeczeni

Ze wstępnych ustaleń ostrowskiej policji wynika, że citroen zjechał częściowo na pobocze i ustawił się na jezdni bokiem. W bok osobówki uderzyła nadjeżdżająca z przeciwnej strony ciężarówka. Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się w polu kukurydzy.

Narzeczeni zginęli na miejscu. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Do badań pobrano jego krew.

Bartosz był adiunktem na UAM w Poznaniu

Narzeczeni mieszkali w Poznaniu i z tym miastem wiązali swoją przyszłość. Bartosz obronił doktorat na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; był adiunktem w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM.

"Z głębokim żalem i niedowierzaniem, poruszeni ogromem tragedii, informujemy, że w dniu 31 sierpnia 2021 roku zmarł tragicznie nasz nieodżałowany Kolega i Przyjaciel dr inż. Bartosz Wojtyra" - poinformował w mediach społecznościowych wydział, który zawiadomił też o terminie ceremonii pogrzebowej.

Ostatni wpis Martyny na profilu społecznościowym z 20 sierpnia brzmi: "Z radością zawiadamiamy o naszym ślubie. Będzie nam miło widzieć Was w tym szczególnym dniu".