Około 60 królików padło w wyniku pożaru budynku gospodarczego, jaki wybuchł w środę w Czempiniu (wielkopolskie). Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą ustalane.

Ogień pojawił się w budynku gospodarczym dziś rano.

Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane 4 zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Kościanie, oraz miejscowe i okoliczne jednostki OSP z Czempinia i Słonina. W momencie przybycia służb na miejsce ogniem objęty był już praktycznie cały budynek gospodarczy - powiedział oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie (woj. wielkopolskie)

Dodał, że budynek gospodarczy znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie domu. Jak tłumaczył, działania strażaków były prowadzone w taki sposób, by ugasić ogień, i jednocześnie zapobiec, by pożar nie rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny - dom udało się uratować.

Niestety budynku gospodarczego nie udało się ocalić. W środku znajdowała się m.in. hodowla królików, ok. 60 sztuk. Niestety wszystkie te króliki padły na skutek płomieni lub dymu. Spaleniu uległo też wyposażenie tego budynku; narzędzia, elektronarzędzia - powiedział.

Akcja na miejscu trwała ok. trzech godzin. Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą ustalane.