Policjanci z Leszna w Wielkopolsce zatrzymali 40-latka, który miał uprowadzić na terenie powiatu wolsztyńskiego 3-letnią córkę swojej byłej partnerki. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Dziecku nic się nie stało.

W poniedziałek po godz. 17 policjanci z Wolsztyna dostali informację o uprowadzeniu 3-letniej dziewczynki. Dziecko miał porwać były partner matki. Mężczyzna nie jest ojcem 3-latki.

W trakcie rozmowy ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że mężczyzna mógł przemieścić się z dzieckiem do Leszna, gdzie mieszka jego była żona - mówi oficer prasowy policji w Wolsztynie Wojciech Adamczyk.

Leszczyńscy policjanci szybko potwierdzili, że mężczyzna razem z dzieckiem rzeczywiście zatrzymał się w mieszkaniu byłej żony.

Funkcjonariusze zatrzymali 40-latka i doprowadzili do komendy w Wolsztynie. W czasie badania okazało się, że mężczyzna miał 1,95 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany zostanie przesłuchany po wytrzeźwieniu.

Dziecko, którym zaopiekowali się policjanci oraz przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie zostało przewiezione do wolsztyńskiego szpitala, gdzie zbadał je lekarz. Badanie wskazało na drobne otarcia naskórka oraz tzw. odparzenia pieluszkowe - podał Adamczyk.

Ze względu na potrzebę sprawdzenia jakości opieki matki nad dzieckiem, 3-latka decyzją sędziego z Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Wolsztynie została umieszczona w tymczasowej rodzinie zastępczej.

Na razie nie wiadomo, jakie motywy kierowały 40-latkiem. Zgodnie z kodeksem karnym za uprowadzenie lub zatrzymanie małoletniego wbrew woli opiekuna grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.