RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wieczorem 14,4 mln zł na koncie WOŚP

Publikacja: Niedziela, 9 stycznia (20:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Punktualnie o godz. 20 nad Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie rozbłysło w niedzielę "światełko do nieba" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serie sztucznych ogni rozbłyskały też w innych miastach. Kilkuminutowy pokaz fajerwerków obejrzały tysiące osób. Na koncie Orkiestry w niedzielę wieczorem było ponad 14,4 mln zł.

W Warszawie pokaz sztucznych ogni poprzedzony był spotkaniem z Jurkiem Owsiakiem, który miał swoją godzinę podczas koncertu. Od godz. 14 przed Pałacem Kultury odbywa się wielki finałowy koncert WOŚP.

Na rzecz WOŚP kwestowało w całym kraju 120 tys. wolontariuszy, których spotkać można było na ulicach, w autobusach, tramwajach, przed kościołami. Ludzie chętnie wrzucali pieniądze do puszek, prawie wszyscy przechodnie mieli przyklejone charakterystyczne czerwone serduszka. Do godz. 19.30 zebrano ponad 14,4 mln zł.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: