Jeśli widzisz wyprzedzanie "na trzeciego" czy pod górę, spychanie na pobocze albo podejrzewasz, że ktoś jest pijany - zgłoś takiego kierowcę na policję. Dziś pirat drogowy spowodował karambol: zderzyło się 19 samochodów, jedna osoba zginęła. Mundurowi przypominają, że reagują i czekają na sygnały od kierowców.

Kierowcy dzwonią do nas, jeżeli dojdzie do sytuacji, że dany uczestnik ruchu złamał przepisy drogowe. Reagujemy na wszystkie sygnały, ruch drogowy stara się zatrzymać osobę, która została wskazana przez zgłaszającego. Wyciągamy odpowiednie konsekwencje - zapewnia rzeczniczka komendy w Goleniowie Julia Filipczuk.

Coraz częściej kierowcy nagrywają to, co dzieje się na drodze. Takie filmy pomagają ukarać sprawcę.

Czasami kierujący twierdzi, że nie mamy dowodów, natomiast w obecnych czasach telefonów komórkowych kierowcy lub pasażerowie nagrywają takich kierowców. Wówczas nagranie jest dla nas dowodem i na tej podstawie możemy ukarać kierowcę, który złamał przepisy - dodaje Filipczuk.

W Babigoszczy na krajowej "trójce" w Zachodniopomorskim doszło do karambolu. Zderzyło się tam aż 19 samochodów, a 11 osób zostało rannych. Sprawcą wypadku najprawdopodobniej jest kierowca, który wyprzedzał "na trzeciego" - jego pasażer zginął na miejscu.