RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wicedyrektor straci pracę za... żywienie pacjentów

Publikacja: Czwartek, 9 stycznia (16:57) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Wicedyrektor do spraw ekonomicznych szpitala w Chełmie na Lubelszczyźnie straci stanowisko. Chodzi o nieprawidłowości związane z wyżywieniem pacjentów. Zwolnienie wicedyrektora nakazał właściciel placówki, czyli urząd marszałkowski. Mężczyzna jest również radnym, więc opinię musi wydać również rada miasta Chełm.

Wniosek o wydanie opinii ws. wicedyrektora do spraw ekonomicznych szpitala w Chełmie zostanie rozpatrzony na sesji rady miasta pod koniec stycznia. Jest to jednak tylko formalność.

Nawet jeśli opinia radnych będzie negatywna mężczyzna i tak straci stanowisko. Kontrolerzy urzędu marszałkowskiego uznali, że w rażący sposób nie dbał o interesy szpitala. Nikt nie kontrolował wielkości porcji, składu potraw, czy temperatury ich podawania. Szpital nie wymagał też żadnych dokumentów potwierdzających bezpieczeństwa żywności.

Nie były też przeprowadzane comiesięczne kontrole stanu sanitarno- epidemiologicznego pomieszczeń w szpitalu. 

(ug)

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: