Warszawska policja poszukuje mężczyzny, który w kafejce internetowej na warszawskim Mokotowie zranił nożem innego mężczyznę. 37-latek z dwiema ranami pleców trafił do szpitala. Kafejka znajduje się w siedzibie Agory przy ulicy Czerskiej.

Do kawiarni internetowej wszedł mężczyzna, który w pewnym momencie zaatakował 37-latka. Sprawca zadał ofierze dwa ciosy nożem w plecy i uciekł - powiedział Maciej Karczyński ze stołecznej policji. Funkcjonariusze poszukują sprawcy, wiadomo, że udało się zabezpieczyć nagrania z monitoringu. Trwają też przesłuchania świadków.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że napastnik był wiele razy widziany przez ochronę budynku w okolicy kafejki internetowej. Nie wiadomo, czy mężczyźni się znali. Nieznany jest też motyw działania sprawcy.

Policjant raniony nożem w Gliwicach, stracił dużo krwi

Na początku marca gliwicki policjant trafił do szpitala po tym, jak młody mężczyzna ranił go nożem. Funkcjonariusz miał obrażenia przedramienia i barku. Mimo utraty dużej ilości krwi, lekarze zapewniali, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnicy, którzy zaatakowali policjanta, zostali zatrzymani.

Leszek Kuzaj ugodzony maczetą, interweniował podczas napadu

O dużym szczęściu może też mówić znany kierowca rajdowy Leszek Kuzaj. Został zaatakowany maczetą w jednej z podkrakowskich miejscowości, przez złodziei, którzy próbowali okraść jeden z samochodów. Z auta zabrali dziewięć tysięcy złotych. Kuzaj był przypadkową ofiarą, chciał spłoszyć sprawców.

Zabójstwo 17-latka w Krakowie

Pod koniec marca przy ulicy Wielickiej w Krakowie podczas bójki zginął 17-latek. Zdaniem policji mogły to być porachunki na tle kryminalnym. Chłopak został znaleziony z rozbitą głową. Mimo godzinnej reanimacji nie udało się go uratować.