Stołeczna policja zatrzymała 3 osoby podejrzane o dokonanie podpaleń na Pradze. To mężczyźni w wieku od 14 do 34 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.


Najstarszy z zatrzymanych, 34-letni Mariusz R. usłyszał zarzut uszkodzenia lokalu oraz konstrukcji budynku przy ulicy Sprzecznej - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji aspirant Mariusz Mrozek.  Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Wywołane przez niego straty oszacowano na 6 tys. złotych. Funkcjonariusze informują, że R. był wielokrotnie karany za różne przestępstwa i w styczniu opuścił więzienie.

Pozostali zatrzymani to 19-latek, który przyznał się do podpalenia kontenera przy ulicy Białostockiej, oraz 14-latek, którego policjanci podejrzewają o podpalanie lodówki na klatce schodowej przy ulicy Inżynierskiej.

W związku z serią pożarów praskich kamienic, do których doszło w ostatnich miesiącach na warszawskiej Pradze, powołano policyjną specgrupę. W jej skład wchodzą funkcjonariusze z komend na Pradze-Północ, Pradze-Południe oraz wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji.