Urząd miasta Warszawy postanowił wyjść naprzeciw problemom mieszkańców, którzy narzekają na gwałtowne załamania pogody. Już dziś każdy warszawiak może sięgnąć do wydanej przez niego książki "Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożenia", która instruuje, jak radzić sobie z brakiem prądu lub jak udzielić pierwszej pomocy.

Zobacz również:

Poradnik zawiera informacje o tym, jak należy zachować się w sytuacji zagrażającej naszemu życiu i zdrowiu. Doradza także, jak takich sytuacji unikać i tłumaczy, jak reagować, przeciwdziałać i zapobiegać ich wystąpieniu w przyszłości. Jest adresowany przede wszystkim do młodzieży.

Jeszcze przed wakacjami opracowanie trafiło do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich na terenie Warszawy. Od sierpnia Biuro Bezpieczeństwa Warszawy będzie prowadziło szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół z zakresu: jak czytać podręcznik, jakie jest jego przesłanie, aby mogli oni przekazać wiedzę uczniom - mówi dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor. Dodaje, że w planach jest również przekazanie podręcznika do Wydziałów Obsługi Mieszkańca, a także do komisariatów policji w Warszawie, aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

W powstanie "Poradnika" zaangażowani byli przedstawiciele wielu służb i instytucji w tym Komendy Stołecznej Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Poradnik jest dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej:

https://bezpieczna.um.warszawa.pl/