Nawet 8 lat więzienia grozi 4 młodym mężczyznom podejrzanym o pobicie właściciela pensjonatu na terenie gminy Orzysz (woj. warmińsko-mazurskie). Napastnicy używali m.in. rozbitej butelki i grozili swojej ofierze siekierą.

Jak podaje policja, napastnicy mają od 20 do 23 lat. Pochodzą z Ostrowi Mazowieckiej. Wieczorem pili przed budynkiem pensjonatu piwo. Gdy właściciel zwrócił im uwagę, by nie rozrzucali butelek i posprzątali po sobie, został zaatakowany. Jeden z napastników rozbił na jego głowie butelkę, a następnie ranił go w rękę.

30-letni właściciel pensjonatu był kopany i bity po całym ciele. Całą sytuację zobaczyła jego matka - gdy próbowała bronić syna, również została uderzona.

"Wszyscy 4 mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty między innymi: pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci rozbitej butelki po piwie, udziału w bójce oraz kierowania gróźb karalnych. Wszyscy zostali objęci dozorem policyjnym" - informuje policja.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)