Ruszyły zapisy do przedszkoli w województwie śląskim. Rodzice powinni pamiętać o tym, że terminy i zasady rekrutacji w poszczególnych miastach różnią się.

W Bielsku-Białej obowiązują zapisy elektroniczne dla dzieci, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola i dla tych, które chcą zmienić placówkę. System elektroniczny już działa. Jeśli ktoś ma problem z dostępem do internetu, może skorzystać z pomocy w każdym przedszkolu.

Rodzice maluchów, które już do przedszkola chodzą, wcześniej powinni złożyć deklarację o kontynuowaniu nauki w danej placówce. Teraz składać dokumenty mogą rodzice z Częstochowy. Jeśli nie zrobią tego do 11 marca, pociecha zostanie skreślona z listy. Później ruszą elektroniczne zapisy dzieci idących po raz pierwszy do przedszkola.

Nabór przez internet prowadzą już także Tychy. Dziś rekrutacja rusza w Rudzie Ślaskiej. Obowiązują tradycyjne zapisy, bezpośrednio w przedszkolach.

Rekrutacja w pozostałych miastach w woj. śląskim dopiero się rozpocznie. W Chorzowie stanie się to 10 marca, w Katowicach tydzień później.