Kolejne podejrzenie oszustwa w Urzędzie Miasta w Podkowie Leśnej. Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie przywłaszczenia sobie ponad 160 tysięcy złotych z miejskiej kasy przez dwie byłe urzędniczki. Okazuje się, że to dopiero początek wykrytych nieprawidłowości. Ostatni audyt wykazał, że w urzędzie mogły być też ustawiane przetargi.

Dwa lata temu jedna z firm wygrywała wszystkie przetargi na sprzątanie miasta, bez względu na cenę jaką zaproponowała. Oprócz tego, firmy wygrywające przetargi na remonty jezdni, podpisywały umowy, w których zobowiązywały się, że same dostarczą potrzebne materiały. Później dostawały jednak od urzędu dodatkowe zlecenia na zakup tych materiałów.

Dodatkowo, część dokumentacji finansowej, wyniosła z urzędu jedna ze zwolnionych urzędniczek, która jest podejrzana o przywłaszczenie miejskich pieniędzy. Brak dokumentów mocno utrudnia ustalenie faktów. W najbliższych dniach w Podkowie Leśnej ma skończyć się kolejny audyt. Tym razem dotyczący tylko postępowań finansowych.

Jak dowiedział się reporter RMF FM od burmistrza miasta - jego wyniki - mogą być podstawą do złożenia kolejnego zawiadomienia do prokuratury.

(ug)