W szpitalu na szczecińskich Pomorzanach na świat przyszły trojaczki. Dostały imiona Lena, Kinga i Emilka. To trzeci w ciągu ostatnich 12 miesięcy tak liczny poród w tym szpitalu.

Dziewczynki przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Rozwiązanie przeprowadziliśmy w 34. tygodniu ciąży, by uniknąć powikłań, które w mnogiej ciąży często mają miejsce - mówi dr n. med. Wioletta Mikołajek-Bedner, która przeprowadzała operację. Największa z sióstr - Lena ważyła 2 kg. Najmniejsza - Kinga zaledwie 1290 gramów. I dziewczynki, i ich mama czują się dobrze. Dzieci dostały maksymalną liczbę punktów w skali Apgar.

Pani Anita pierwszy raz została mamą, ale to nie pierwsza mnoga ciąża zarówno w jej rodzinie, jak i rodzinie ojca dziewczynek. Jest tam sporo bliźniąt.

Ostatni raz trojaczki na Pomorzanach na świat przyszły w marcu. Wtedy urodziły się Zuzia, Antek i Pawełek. W lipcu ubiegłego roku urodziły się natomiast trzy dziewczynki. Rodzice nazwali je Zuzia, Ela i Kamila. Ciąża trojacza przypada raz na 6-7 tys. wszystkich ciąż i od początku jest określana jako zagrożona.