Makabryczne odkrycie policjantów w woj. kujawsko-pomorskim. W Jeziorze Wiecanowskim w miejscowości Chałupska znaleziono ciała dwóch kobiet - 15- i 23-latki. W związku ze sprawą zatrzymano 3 osoby: dwóch mężczyzn i 17-letnią dziewczynę. Mężczyźni usłyszeli zarzuty podwójnego zabójstwa. W piątek, nastolatka, została wypuszczona na wolność. Nie usłyszała co prawda zarzutów, ale jak podkreślają funkcjonariusze: jej udział w sprawie wyjaśnienia okoliczności tragedii, nie kończy się.

Najpierw, policjanci, otrzymali zgłoszenie ws. zaginięcia jednej z zamordowanych kobiet. Wyjaśniając sprawę dotarli do 21-letniego Marcina K., który wskazał miejsce ukrycia nie jednego, ale dwóch ciał.

21-latek został zatrzymany razem z 20-letnim Zachariaszem Z. oraz ich 17-letnią koleżanką. Mężczyzna miał powiedzieć policjantom, że razem z Zachariaszem Z. zamordował obie kobiety. 15- i 23-latka miały znać Marcina K.


To są osoby pochodzące z małej miejscowości, a więc bardzo prawdopodobne, że wszyscy się ze sobą znali - mówił rzecznik komendanta głównego policji, Mariusz Ciarka. Z ustaleń policji wynika, że z pewnością znały się ofiary - były sąsiadkami.

W środę kobiety miały być widziane, jak wsiadają do samochodu 21-latka. Według nieoficjalnych informacji mężczyźni dzwonili do ojca 15-latki z żądaniem okupu. Chodziło o 10 tys. złotych.

Ciała kobiet trafiły do zakładu medycyny sądowej. W sprawie, zarzuty podwójnego zabójstwa, usłyszało dwóch mężczyzn.

Policjanci zabezpieczyli ślady, które mogą pomóc w ustaleniu, co dokładnie się stało. Pobliscy mieszkańcy, są zaskoczeni zarówno samymi wydarzeniami jak i miejscem, które wybrali przestępcy. Blisko. To dla nas szok, bo praktycznie przez długi czas nic takiego odkąd pamiętam się nie działo. Szok - mówi jedna z mieszkanek w rozmowie z naszym reporterem. Od zalesionego brzegu jeziora, gdzie działały służby, do najbliższych domów jest zaledwie pół kilometra.

17-latka przesłuchana i wypuszczona na wolność

W piątek pojawiła się informacja, że śledczy nie postawią zarzutów 17-latce zatrzymanej po morderstwie dwóch kobiet. Nastolatka została zwolniona. Jej udział w śledztwie na tym jednak się nie kończy. 

Prokuratorzy przyznali jej status świadka. Na pewno zostanie jeszcze przesłuchana, w celu ustalenia okoliczności podwójnego zabójstwa. Brak zarzutów dla 17-latki oznacza jednak, że nie ma dowodów, żeby brała jakikolwiek udział w morderstwie, bądź pomagała sprawcom. Z drugiej strony, śledczy podkreślają, że sprawa jest w toku. Aby wyjaśnić okoliczności podwójnego zabójstwa, powołana zostanie specjalna grupa dochodzeniowa. W jej skład wejdą policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy oraz Centralnego Biura Śledczego Policji.

W sobotę zaplanowano sekcję zwłok zamordowanych kobiet. Tego samego dnia, śledczy mają skierować do sądu wniosek o aresztowanie dwóch mężczyzn, podejrzanych o makabryczną zbrodnię. Podczas piątkowego przesłuchania nie przyznali się do winy.

(abs, ug)