Synoptycy nadal ostrzegają przed silnym wiatrem, który może osiągać w porywach nawet do 85 km/h. Najbardziej niebezpiecznie ma być w górach i na północy kraju. W pozostałych regionach ma być nieco spokojniej. Lokalnie, zwłaszcza na południu oraz w centrum kraju, sypnie też śniegiem.

Poniedziałek nadal bardzo wietrzny, zwłaszcza w Tatrach, gdzie podmuchy mają osiągać nawet do 120 km/h. Silnie powieje też na wybrzeżu, nawet do 85 km/h. W pozostałych regionach nieco spokojniej. Porywy mają osiągać do 65 km/h. Na południu oraz w centrum kraju sypnie śniegiem, a na północy kraju popada deszcz. Słońca jak na lekarstwo, dominować będzie zachmurzenie duże. Wartości na termometrach wysokie. Najchłodniej w Białymstoku, maksymalnie do 2 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu, maksymalnie do 7 stopni Celsjusza.

We wtorek spodziewana jest poprawa pogody. Na południu i w centrum kraju chwil ze słońcem będzie bardzo dużo, a zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Ponuro jedynie w regionach północnych. Tam też spodziewane są opady deszczu. Wzrosną też wartości na termometrach. Zdecydowanie najcieplej we Wrocławiu - nawet do 11 stopni Celsjusza, nieco chłodniej w Białymstoku oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr ma tracić na sile. Mocniej powieje jedynie w górach oraz na Pomorzu.

Środa z deszczem jedynie na północy kraju. Tam zachmurzenie miejscami wzrośnie do dużego. W pozostałych regionach sporo słońca i ciepło. We Wrocławiu termometry wskażą nawet do 10 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Białymstoku, Gdańsku oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!