Przed burzami z gradem ostrzegają synoptycy mieszkańców województw: podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Zagrzmieć może również w północno-wschodniej i wschodniej Polsce. Ulew można się spodziewać na Dolnym Śląsku, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim.

Jak prognozują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, po południu i wieczorem na Podkarpaciu, w Małopolsce i Świętokrzyskiem mogą pojawić się burze z opadami deszczu od 15 do 25 mm, a lokalnie do 35 mm. Wiatr osiągnie w porywach nawet 75 km/h. Lokalnie może też spaść grad.

W Warmińsko-Mazurskiem, głównie we wschodniej i centralnej części województwa, oraz na Podlasiu mogą pojawić się burze lokalnie z gradem, z przelotnymi opadami deszczu. Burz z przelotnymi opadami mogą też spodziewać się mieszkańcy Mazowsza i Lubelszczyzny.

Mocniejszych opadów powinni spodziewać się mieszkańcy Dolnego Śląska. Po południu i wieczorem może tam spaść nawet do 30-40 mm. Dłużej, bo do jutrzejszego południa, popada w Beskidzie Śląskim i Żywieckim.

O parasolach powinni zresztą pamiętać mieszkańcy całego województwa śląskiego i Opolszczyzny.

Zobaczcie mapy pogodowe na najbliższe dni:

(edbie)