“O blisko połowę wzrośnie liczba radarów w Małopolsce” – donosi w weekendowym wydaniu “Dziennik Polski”. “A jakby tego było mało, posłowie chcą, żebyśmy za zrobione przez nie zdjęcia płacili nawet o kilkaset złotych więcej niż obecnie” – ostrzega gazeta.

Jak wylicza “DP", jeszcze przed wakacjami Główny Inspektorat Transportu Drogowego zakończy instalację 100 nowych fotoradarów w całym kraju. “W Małopolsce ich liczba wzrośnie aż o blisko 50 proc. Do 17 funkcjonujących od dłuższego czasu radarów w ciągu ostatniego półrocza dołączyło sześć nowych (m.in. w Jastewie k. Brzeska i Prandocinie k. Słomnik), a do czerwca uruchomione zostaną jeszcze dwa (GITD nie ujawnia ich lokalizacji)" - czytamy w gazecie.

Wybraliśmy miejsca, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Instalowane urządzenia mają za zadanie poprawić tam stan bezpieczeństwa - tłumaczy w rozmowie z “Dziennikiem Polskim" Łukasz Maj­chrzak z działającego w ramach GITD Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. “Nie dość, że zwiększy się liczba radarów, to wyższe mają być kary za zrobione przez nie zdjęcia. Zgodnie z pomysłem posłów PO za zbyt szybką jazdę zapłacimy średnio od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych więcej niż obecnie. W najgorszym wypadku mandat może przekraczać 2,2 tys. zł." - zauważa gazeta.

W "Dzienniku Polskim" także:

- Ekshumacje Sowietów: nie tylko Nowy Sącz
- Wielkie pieniądze szczęścia nie dają... Ale 40 milionów złotych kusi każdego