W środę w Warszawie odbędzie się manifestacja rolników z AGROunii. Protest rozpocznie się o godzinie 8:00 rano na placu Zawiszy. Następnie rolnicy przejdą na rondo Dmowskiego. Urząd miasta już dziś ostrzega o możliwych utrudnieniach w ruchu.

Protest rolników, który rozpocznie się o godzinie 8:00 pierwotnie miał trwać do godziny 18:00. Urzędnikom warszawskiego ratusza udało się wynegocjować z organizatorami wcześniejsze zakończenie protestu oraz deklarację "pokojowego charakteru manifestacji".

Ewa Gawor, szefowa stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego podkreśliła, że jedną z form protestu będzie uruchomienie syren.

Informujemy mieszkańców stolicy, że sygnały alarmowe w różnych punktach miasta (organizator nie określił konkretnych miejsc - red.) nie powinny nikogo niepokoić - dodała. Zaapelowała też do mieszkańców, by w czasie trwania protestu unikali wjeżdżania samochodami do centrum stolicy.

Urząd miasta informuje jednocześnie, że w czasie manifestacji plac Zawiszy będzie zamknięty dla ruchu. O godzinie 13:00 manifestanci przejdą południową jezdnią Alei Jerozolimskich - w stronę centrum - na rondo Dmowskiego. Tam rozpocznie się druga część manifestacji, która ma potrwać do ok. godziny 16:00.

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Andrzej Franków podkreślił, że wyłączenie z ruchu Placu Zawiszy spowoduje wyłączenie ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich. Mamy nadzieję, że warunki techniczne - czyli dostęp - będzie do placu Starynkiewicza, wówczas tramwaje jadące Mostem Poniatowskiego będą dojeżdżać do Placu Starynkiewicza i stamtąd zawracać - dodał.

Ponadto na większych węzłach przesiadkowych (Ochota, Wola, Śródmieście) będą obecni informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego, którzy na bieżąco będą przekazywać mieszkańcom informacje dotyczące utrudnień związanych z protestem.