Z nowym tygodniem ruszają komunikacyjne zmiany w Gdańsku. Powodem są kolejne etapy ważnych inwestycji. Znika pętla autobusowa przy ulicy Wałowej, tempa nabierają prace na Trasie Słowackiego. Zmiany będą także na remontowanym węźle obwodnicy w Osowie.

Kierowcy jeszcze nie odczuli zmian na własnej skórze, ale wszystko przed nimi. Od 9 października będzie układana nawierzchnia na wjeździe i zjeździe na obwodnicę od strony Gdyni. Ci, którzy chcieliby z niego skorzystać, muszą dołożyć około 4 km drogi: dojechać do następnego węzła i cofnąć się, wracając równoległą drogą, wzdłuż obwodnicy. Tak będzie prawie przez cały tydzień. Więcej utrudnień czeka na kierowców w piątek, gdy znów będzie trzeba korzystać z 10-kilometrowego objazdu przez Gdynię.

Na dłużej zmieni się organizacja ruchu we Wrzeszczu - w Słowackiego nie wjedziemy już z Obywatelskiej. To tylko jedna z kilku nowości. Pasażerowie autobusów powinni się też zapoznać z krótszymi trasami niektórych linii. Dziś nie ma już pętli przy ulicy Wałowej.

W jej miejscu ruszy wkrótce budowa muzeum II wojny światowej.