Z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej na dworcu PKP Poznań Główny występują utrudnienia w ruchu pociągów. Składy mają duże opóźnienia.

Jak poinformował Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK, "ok. godz. 18.25 przy wjeździe na stację Poznań Główny pociągu relacji Słupsk-Katowice, połamany został pantograf od lokomotywy i doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Z tego powodu około godziny trwała przerwa w ruchu pociągów".

Jak dodał, obecnie ruch pociągów został wznowiony, odbywa się jednak nadal z utrudnieniami. W kierunku do Szczecina ruch odbywa się początkowo po jednym torze. Podobnie - po jednym torze w obu kierunkach - odbywa się ruch do stacji Poznań Garbary.

Z tego powodu dochodzi do ok. półgodzinnych opóźnień pociągów. Na miejscu pracują nasze służby, nasi energetycy, pociąg sieciowy, pociąg techniczny. W godzinach późno nocnych sieć ma zostać naprawiona i powróci już normalny ruch pociągów - podkreślił.

Koleje Wielkopolskie na trasie Poznań Główny - Poznań Wschód - Swarzędz wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na lokalne pociągi Kolei Wielkopolskich.