"Beata Nowosielska złożyła rezygnację z funkcji pełnionych w Ministerstwie Środowiska" - poinformował w piątek resort. Chodzi o dyrektor jednego z departamentów, która w niewybredny sposób skomentowała wizytę Donalda Tuska w Warszawie. "Dzisiejsza rezygnacja ze wszystkich funkcji pełnionych w ministerstwie kończy sprawę" - oświadczył rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha.

"Beata Nowosielska złożyła rezygnację z funkcji pełnionych w Ministerstwie Środowiska" - poinformował w piątek resort. Chodzi o dyrektor jednego z departamentów, która w niewybredny sposób skomentowała wizytę  Donalda Tuska w Warszawie. "Dzisiejsza rezygnacja ze wszystkich funkcji pełnionych w ministerstwie kończy sprawę" - oświadczył rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha.
Powitanie Donalda Tuska w Warszawie /Bartłomiej Zborowski /PAP

Wczoraj resort środowiska odniósł się do wypowiedzi publikowanych w mediach społecznościowych przez Beatę Nowosielską - dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji w ministerstwie.

Chodzi o wpis: "Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica" - napisała urzędniczka. A jej wpis odnosił się do powitania Donalda Tuska na Dworcu Centralnym w Warszawie.


"Poglądy Pani Beaty Nowosielskiej, jak i sposób ich wyrażania w portalach społecznościowych, nie są stanowiskiem Ministerstwa Środowiska" - czytamy we wczorajszym oświadczeniu resortu środowiska. "Poglądy te stanowią wyłącznie prywatną opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Środowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej" - podkreślono w komunikacie.(ug)