Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całej zachodniej Polski. To w związku z ulewnymi deszczami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całej zachodniej Polski. To w związku z ulewnymi deszczami.
zdjęcie ilustracyjne /Tomasz Jankowski /Archiwum RMF FM

Najintensywniej padać będzie na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce, Lubuskiem i na Dolnym Śląsku, a także w Kujawsko-Pomorskiem.

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

Miejscami może spaść do 40 mm deszczu. Strefa opadów będzie się stopniowo przemieszczać z zachodu na wschód. Możliwe są burze z porywami wiatru do 60 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli, do 23.

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

Do 9 IMGW prognozuje umiarkowane i silne opady. Może spaść do 45 mm. Strefa opadów przemieszcza się z południowego-zachodu na północny-wschód województwa. Wiatr w porywach do 60 km/h.

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

Prognozowana wysokość opadów od 25 mm do 35 mm, lokalnie do 45 mm. Miejscami możliwe są burze. Opady i wyładowania atmosferyczne mogą występować do 15.

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

Lokalnie spadnie do 45 mm deszczu. Strefa opadów będzie się przemieszczać z południowego-zachodu na północny wschód województwa. Miejscami możliwe są burze, podczas których porywy wiatru mogą osiągać 60 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do 22.

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do 20. Synoptycy przewidują opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Możliwe są burze. Wiatr do 60 km/h.

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Opady o natężeniu umiarkowanym i silnym, lokalnie do 45 mm. Opadom mogą towarzyszyć burze. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 18.

APA