W przyszłym tygodniu w polityce dużo ważnych wydarzeń. W końcu poznamy oficjalną datę wyborów prezydenckich, dalej będzie toczyć się batalia o sądownictwo, ale tydzień rozpocznie się od pierwszej w Polsce wizyty prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Francuski prezydent będzie w Polsce dwa dni. W poniedziałek w Warszawie spotka się z premierem, prezydentem i marszałkami Sejmu i Senatu. We wtorek poleci do Krakowa, gdzie ma wygłosić wykład na Uniwersytecie Jagiellońskim. Politycy PiS zapowiadają, że wizycie będą towarzyszyć ważne umowy gospodarcze i wojskowe.

W środę zbierze się Senat, który zajmie się między innymi dwoma miliardami dofinansowania dla mediów publicznych, trzynastą emeryturą i opozycyjnym projektem ustawy o KRS.

Ważna decyzja Elżbiety Witek

Do czwartku marszałek Sejmu musi przedstawić termin wyborów. Prawdopodobnie będzie to 10 maja.

Dalej będzie toczyć się spór wokół sądownictwa, w sobotę konwencję w tej sprawie planuje Solidarna Polska.  Partia mała, ale ważna, bo na jej czele stoi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Niewykluczone, że już w tym tygodniu prezydent Andrzej Duda podejmie decyzję, czy podpisze ustawę dyscyplinującą sędziów.

SPRAWDŹ: Władza weryfikuje się sama

Opracowanie: