16-latek został zaatakowany tuż przed wejściem do budynku przez trzech zamaskowanych sprawców. Napastnicy w kominiarkach na głowach zaczęli bić gimnazjalistę po głowie, po czym przewrócili go na chodnik i kopali jeszcze po całym ciele - powiedziała rzeczniczka pabianickiej policji Joanna Szczęsna.
Najbardziej agresywny 15-latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Łodzi. Jego koledzy po przesłuchaniu trafili pod dozór rodziców. O losie całej trójki zadecyduje sąd rodzinny.