Trzecia doba poszukiwań 13- i 15-latka ze wsi Ledno w Lubuskiem nie przyniosła rezultatu. W akcji brało udział ponad 200 osób - policjantów, strażaków, żołnierzy WOT i mieszkańców. Chłopcy ostatni raz byli widziani w poniedziałek po południu. ​Tego dnia wieczorem zaniepokojone rodziny nastolatków zgłosiły ich zaginięcie. W piątek rano poszukiwania zostaną wznowione.

W czwartek poszukiwania prowadzone były głównie na Odrze oraz terenach leśnych.

Bierzemy pod uwagę różne wersje, także i tę, że mogło dojść do nieszczęśliwego zdarzenia nad rzeką. Niestety, mimo zaangażowania dużych sił, specjalistycznego sprzętu i znakomicie wyszkolonych grup poszukiwawczych czy psów tropiących los chłopców nadal jest nieznany - mówiła Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Dodała, że poszukiwania są prowadzone na lądzie, wodzie i z powietrza z wykorzystaniem dronów i policyjnego śmigłowca. Przez dwa dni przeszukano 1,5 tys. ha terenu, 140 km dróg i 10 km Odry na odcinku od Ledna do Cigacic.

Obszar działania ratowników jest trudny, gdyż obejmuje rzekę, rozległe tereny leśne i łąki położone w pobliżu Odry, które często są trudno dostępne.

Portal lubuskie24. podał, że psy tropiące podjęły trop nad rzeką Odrą, a na brzegu rzeki znaleziono bluzę jednego z chłopców. Służby biorą pod uwagę różne hipotezy, w tym nieszczęśliwy wypadek - Filip i Marek mogli wpaść do wody, ponieważ w poniedziałek był upał, a chłopcy bardzo często przebywali na rzeką. Policja nie wyklucza również, że 13 i 15-latek mogli również uciec z domu czy zgubić się w lesie.

W piątek od rana łodzie ponownie wyrusza na Odrę.

Chłopców ostatni raz widziano w poniedziałek

Ostatni raz chłopcy byli widziani razem w poniedziałek, około godz. 15 w miejscowości Ledno, w okolicy domu numer 8. Od tego czasu nie wiadomo, gdzie mogą się znajdować, nie nawiązali też kontaktu z rodzinami - mówi Stanisławska.

13-letni Filip Pasiewicz ma 164 cm wzrostu, waży ok. 60 kg. Ma krótko ścięte blond włosy, niebieskie oczy, prosty nos. Ubrany był w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem i napisem, granatowe dresowe spodnie z czerwonym zamkiem na lewej nogawce w okolicy kolana, czarne buty sportowe marki reebok.

15-letni Marek Gawryszak ma 167 cm wzrostu, waży ok. 60 kg. Ma włosy ciemny blond, ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty. Ubrany był w granatową bluzę bez kaptura, z przodu na bluzie widoczna jest amerykańska flaga, czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki puma, czapkę z daszkiem typu moro.

Policjanci proszą osoby, który posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach, o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.