RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trujące opary w przetwórni drobiu

Publikacja: Poniedziałek, 12 lipca (10:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Czternastu pracowników przetwórni drobiu w Solcu Kujawskim podtruło się oparami chemikaliów używanych do dezynfekcji. Opary unosiły się w hali produkcyjnej, która wcześniej była rutynowo dezynfekowana. Poszkodowani skarżyli się na mdłości, bóle i zawroty głowy. Wszyscy trafili do szpitala na obserwację, ale ich życiu nic nie zagraża.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że środek dezynfekcyjny, na bazie podchlorynu sodu, został użyty we właściwym stężeniu. Prawdopodobnie nie został jednak wystarczająco dokładnie spłukany przez automatyczną instalację dezynfekcyjną.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: