RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tragiczny finał poszukiwań 78-latka

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

"Ciało poszukiwanego od soboty 78-latka odnalazł przypadkowy mężczyzna nad brzegiem rzeki w trudnodostępnym terenie leśnym w okolicach Piekielnika" - powiedział rzecznik nowotarskiej policji Roman Wolski.

Rzecznik dodał, że przyczyny śmierci mężczyzny będą znane po sekcji zwłok. Wstępnie policja wyklucza zabójstwo.  

Mieszkańca Piekielnika w powiecie nowotarskim od soboty poszukiwało niemal 200 osób: ratownicy GOPR, policja, straż pożarna i ochotnicy. Mężczyzna w sobotę rano wyszedł do lasu i nie wrócił do domu. Rodzina zawiadomiła policję i rozpoczęły się poszukiwania. 

W poszukiwania zaangażowano psy tropiące oraz dwa śmigłowce: policyjny z Krakowa i ratowników TOPR z Zakopanego.

Kotlina Orawska to teren przy granicy ze Słowacją. Od północy i zachodu Kotlinę ogranicza pasmo Beskidu Żywieckiego. To teren lesisty i bagienny.

(jad)

Źródło: PAP
Tagi: poszukiwania

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: