Śmiertelny wypadek w czasie policyjnego pościgu w Mostkach w Lubuskiem. Uciekający kierowca skradzionego peugeota wjechał w budynek mieszkalny i zginął. Pasażer auta został ranny. Kobiecie, która była w domu, nic się nie stało.

Samochód, którym uciekali mężczyźni, został skradziony w miejscowości Paradyż. Poszukiwane auto zauważył patrol policji na rondzie w pobliżu Świebodzina. Na widok radiowozu kierowca peugeota zaczął uciekać w kierunku Świecka. Policjanci starali się zmusić go, by się zatrzymał. Ten jednak przyspieszał i jadąc z dużą prędkością ,stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu - mówi Katarzyna Wrocławska z policji w Świebodzinie.

W miejscowości Mostki kierowca skradzionego samochodu nie zapanował nad autem i uderzył w stojący blisko drogi budynek. Pojazd wbił się w ścianę. Kierowca zginął na miejscu, pasażer samochodu został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kobieta, która w czasie wypadku była w budynku, nie ucierpiała.

Droga nr 92 w Mostkach była zablokowana przez ponad trzy godziny.