Policjanci poszukują świadków wczorajszego tragicznego wypadku na autostradzie A4 pod Krapkowicami, w którym zginęło 7 osób, a 6 zostało rannych. Policja szuka przede wszystkim osób, które mają wideorejestratory w samochodach. Zapis z kamer może pomóc śledczym w ustaleniu tego, co działo się bezpośrednio przed katastrofą .

Tragiczny wypadek na autostradzie. Nie żyje 7 osób

Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A4 między Opolem a Katowicami. Na wysokości Krapkowic na Opolszczyźnie bus najechał na drugi tego typu pojazd, należący do służby drogowej. W wypadku zginęło siedem osób, pięć kolejnych zostało rannych. Wśród ofiar są obywatele Ukrainy. Autostrada A4... czytaj więcej

Zapis z kamer można przesyłać e-mailem na adres rzecznik@krapkowice.policja.gov.pl, bądź można przesyłać na nośnikach CD, DVD na adres: Komenda Powiatowa Policji w Krapkowicach.

W wypadku zginęli obywatele Ukrainy: 4 kobiety i 3 mężczyzn w wieku około 40 lat. Trwa identyfikacja ciał. Na miejsce przyjechały rodziny ofiar.

Prokuratura ustaliła już , kto prowadził busa, ale nie ujawnia, czy kierowca przeżył wypadek.

Opolska prokuratura wszczęła śledztwo ws. spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Do zderzenia doszło w czwartek rano, nieopodal Krapkowic na Opolszczyźnie, na jezdni w kierunku Katowic. Bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych najechał na samochód służby drogowej prowadzącej prace na A4.

Stan dwóch spośród 6 rannych jest ciężki. Trafiły do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Są w śpiączce farmakologicznej.

Śledczy przesłuchali trzech pasażerów busa, którzy przebywają w szpitalach w Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie-Koźlu oraz Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.  

W sprawie zostaną powołani biegli. Ich zadaniem będzie m.in. ustalenie stanu technicznego pojazdów, zarówno busa, którym jechali poszkodowani, jak i samochodu służby drogowej. 

(mpw)